Xiaomi 12 Lite qiymeti
-
128 GBBlack429,00 ₼birmarket.azson yenilənmə: bu gün 08:00
Ox işarəsinə klikləyərək məhsulun mağazadakı satış səhifəsinə keçid edə bilərsiniz. Kredit qiymətləri üçün satıcı mağaza ilə əlaqə saxlayın.
| Ay | Ən ucuz qiymət |
|---|---|
| May 2026 | 429,00 ₼ |
| Aprel 2026 | 459,00 ₼ |
| Mart 2026 | 549,00 ₼ |
| Fevral 2026 | 589,00 ₼ |
| İyul 2025 | 1 049,00 ₼ |
| Ümumi Xüsusiyyətlər | |
|---|---|
| Əməliyyat sistemi | HyperOS Android 12 |
| Prosessor | Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 5G |
| Maksimum prosessor sürəti | 2.4 GHz |
| Prosessorların sayı | 8 |
| Qrafik prosessor | Adreno 642L |
| Rəng | Lite Pink Lite Green Black |
| Suya davamlı | |
| Suya və toza davamlılıq standartı | IP53 |
| Suya davamlılıq | su çilənməsinə qarşı qorunur |
| Toza davamlılıq | tozdan qismən qorunur |
| Funksiyalar | Barmaq izi oxuyucu (ekranda) Üz oxuyucu |
| İstehsal ili | 2022 |
| Ekran | |
|---|---|
| Ekran ölçüsü | 6.55 inç |
| Ekran gövdə faizi | 88.2 % |
| Ekran tipi | AMOLED |
| Ekran qorunması | Corning Gorilla Glass 5 |
| Yenilənmə tezliyi | 120 Hz |
| Resolution | 1080 x 2400 px |
| Sensor ekran (Touchscreen) | |
| Qatlana bilən | |
| Maksimum ekran parlaqlığı | 950 nit |
| Kamera | |
|---|---|
| Arxa kamera | 108 MP |
| Arxa kamera sayı | 3 |
| Ön kamera | 32 MP |
| Video çəkmə | 4K |
| Saniyədə Kadr Sayı (FPS) | 30 |
| Şəkil sabitləşdirilməsi | EIS |
| Giriş və Ünsiyyət Vasitələri | |
|---|---|
| 5G | |
| 4G | |
| SIM kart sayı | 2 |
| SIM kart tipi | Nano-SIM |
| NFC | |
| Qələm | |
| Ölçülər | |
|---|---|
| Uzunluğu | 159.3 mm |
| Eni | 73.7 mm |
| Qalınlığı | 7.3 mm |
| Çəkisi | 173 qram |
| Yaddaş | |
|---|---|
| Daxili yaddaş | 128 GB 256 GB |
| RAM | 6 GB 8 GB |
| Yaddaş kartı dəstəyi | |
| Batareya | |
|---|---|
| Batareya | 4300 mAh |
| Simsiz enerji toplama | |